301 Spamdan kurtulun! (301 Checker)

Saldırganların bizim ekmekteknelerimiz olan websitelere yaptığı saldırılardan birisidir. Engellemenin yolu ise “google disallow” ki bunu bilmeyeneniz yoktur bunuda makalesini isterseniz yorum olarak belirtmeniz yeterli. Gelelim konumuza,

Bu işlemi artık sadece google useragent ve google ip olarak yapmaya başladılar ve zaman geçtikten sonra webmaster tools a bağlantı site düşüyor ancak siteye giridğinizde hiçbir yönlenme olmadığını görüyorsunuz bu sefer user_agent’inizi google bot yapıp deniyorsunuz ama nafile nedeni ise saldırgan saldece google ip ve useragent ynai sadece google botların göreiblceği bir şekilde işlemi gerçekleştirmiş peki nasıl tespit edicez biz bunu?

Araç; github.com/obirninja/301-Checker-Premium

Aracı indirip localhost unuzda videodaki gibi yükleyin “redirect.txt” yi ise

  • ahrefs
  • alexarank
  • mozrank
  • google console

servislerini kullanarak bağlantı gelen siteleri indirip içine kaydedin.

Ardından İnternet tarayıcınız ile lochalhost unuza giriş ypaın açılması txt deki site listinin büyüklüğüne göre uzun sürücektir.

301 yönelnmesi olanların karsısında yönlendiği site yönlenmeyenlerin karsısı ise boş olarak yükleme tamamlandığında sizi karşılıcak size yönlenen zararlı url leride disallow yardımı ile temizleidğinizde websitenizin daha iyibir konuma geldiğini görüceksiniz. Spam işlemini yapan kişiyi tespit edersenizde gerekli yerlere (avukatınızla) şikayette bulunmayı unutmayın.

Video;

3 thoughts on “301 Spamdan kurtulun! (301 Checker)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir