Php api kullanımı (MD5 Cracker)

Bu yazımızda/videomuzda sizlere php de api yi nasıl kullanırsınız ı gösterdim, İşlemlerimizde apiyi kullanarak bir api yaptık diyebiliriz get kullandığımız için online araç sitelerini nasıl yapıldığını veya apilerin php de nasıl kullanıldığını öğrenmiş olucaksınız. Ben api olarak md5 cracker ı tercih ettim kullanım kolaylığı açısından ve birçok apideki gibi bir api vermekte yani bunu anlatarak birçok sistemide anlatmış olucağım. Lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim,

PHP’de api kullanımı

MD5 CRACKER

APİ: TIKLA

Siteye girdiğimizde en üstteki input/textbox a mail andresinizi yazıp “Sign Up” buttonuna tıklayın mailinize size özel key/token yollucak bu tokeni apiyi yazarken kullanıcağız.

APİ ÇEKERKEN USER-AGENT ÖNEMİ

Herhangi bir apiyi php sisteminize entegre ederken bu konudaki gibi file_get olsun curl olsun user_agent kullanmanız önemlidir nedeni çoğu sistem tanımlayamadığı none browserları belli bi süre sonra blocklar yani yazdığınız sistem stabil çalışması için useragent kullanarak bağlantıyı sağlamalısınız peki bunu nasıl yapıcağız? (file_get_contents için);

$options = array(
 'http'=>array(
  'method'=>"GET",
  'header'=>"Accept-language: en\r\n" .
       "Cookie: foo=bar\r\n" . 
       "User-Agent: Mozilla/5.0 (iPad; U; CPU OS 3_2 like Mac OS X; en-us) AppleWebKit/531.21.10 (KHTML, like Gecko) Version/4.0.4 Mobile/7B334b Safari/531.21.102011-10-16 20:23:10\r\n" 
 )
);

$context = stream_context_create($options);
$file = file_get_contents($url, false, $context);

Yukardaki kod satırı sayesinde normalk bir kullanıcı browserden apiyomuş gibi o api yada sitedeki veriyi çekmenize yardımcı olucaktır ve kimse kullanıcıları sitesinde engellemez(genelde).

Videolu anlatım;
İNDİR(HAZIR KODLANMIŞ): TIKLA

Bu şekilde videolu anlatım ağırlıklı makaleler gelmesini istiyorsanız yorum olarak belirtmeniz yeterli olucaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir