İç seo nedir?

İç seo adındansa olduğu/anlaşıldığı üzere sitenizin ve sunucunuzun tercih ve ayarlamalaridir. Yani adresinizi arama motorunun istediği gibi optimize etmenize denir. Anlamını geçelim nasıl yaparız a;

ilk kural sitenizin açılma hızı iyi olmalı ardından site’yi js lerle boğmamalı ve sitenizi mobil uyumlu yapmalısınız.

Seflink sistemi yani seo uyumlu url kullanmalısınız yani bir makaleye girdiğiniz de makale başlığı hem url de hem titlede hemde h1 de yazmalı.

Şimdi üstteki herşeyi sağlamanın en kısa yolunu seçerek wordpress kurmanız yeterli olucaktir yarın size wordpress seo pluginleri önerisinde buluncagim. Şimdi siteniz soft hızlı meta ve title da eski makalemde olduğu gibi düzgün keyword domainde seçtiğinizi varsayarsak iş sezonun %70 i tamamdır. E geri kalanı ne doe sorcak olursak.

Geri kalanı ise doğru yazılmış seo uyumlu makale 2 – 3 tane bilir kişiden satın alıp inceleme yaparak kendiniz devam edebilirsiniz. Mesela ben seo uyumlu makale yazmaya pek dikkat etmem ancak yakinda sizlere tam tekmil seo uyumlu bir makale yazıp gerekli kuralları yazicagim eğer o makale google de değer görürse öyle devam ederim işte bu mantık deneme yanılma bu şekilde denemeler yapmalısınız iş seo ile uğraşırken zamanla tecrübeniz artıcak ve seo uyumlu bir siteyi / makaleyi el alışkanlığıyla hazırlattı verceksiniz.

Not: iç seo, seo konusundaki en önemli faktördür iyi bi site güzel içerik hit çeker hit ise yükselmemiş yardımcı olur.

Googleye sitenizi tanımalısınız yani google bot sitenize girdiği an ne sitesi olduğunu anlamalicortada kalmamali istediğiniz yükselmek istediğini keyword/kelime yi seçip o kelime odaklı bir site hazırlamalısınız. Dış seo nedir konusunda devamını anlatıcagim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir