NoFollow Kullanımı ve önemi

Web sitenizden dış sitelere verdiğiniz bağlantılar rel dofollow olarak çıkar yani siteyi ref olarak gösterir ve google gibi arama motorlarında siteniz ne kadar iyi durumdaysa katkı sağlarsınız backlink denir buna ancak kendi sitenizin işinde dofollow link sayısı fazla olursa backlink yani bunun sizin web sitenize olumsuz etkilerin yani sıra spam a kadar yol açabilir peki bunun önüne nasıl geçebiliriz?

Web arayüz lerde doğal olarak html kullanmaktayız dış ağa bağlantı vermek icin;

<a href=”https://seo.obir.ninja”>Webmaster araçları</a>

Gibi bu html kodun başına nofollow eklersek;

<a rel=”NoFollow” href=”https://seo.obir.ninja”>Webmaster araçları</a>

Bu siteye backlink vermiş olucaksiniz bir-tek organik ziyaretçi akışı sağlarsınız oda ziyaretçiniz bağlantıya tıklarsa.

Web sitenizde çok sayıda backlink bulunduramaya dikkat ve özen gösterin bunu ellada koyabilirisniz veya ben gibi wordpress kullanıcıysanız makale nin en altında verdiğim plugini sitenize kurup ayarlamaları yapmanız yeterli olucaktir.

Bu şekilde dış bağlantıları yeni seknemede ve nofollow olarak hemde tüm bağlantıları yorum olsun makale olsun tema da olsun 🙂

Bunun yani sıra bir bilgi düşeyim aldığınız veya yaptığınız backlinklerin başına ref=dofollow yazmanın hiçbir artısı yoktur. Zaten nofollow etiketi olmadığı için dofollow olarak arama motorlarında işleme alıncaktır.

Plugin; https://tr.wordpress.org/plugins/wp-external-links/

Seo ya dikkat eden ve makalelerinde dış bağlantı bulunduran her wordpress kullanıcısının kullanması gereken bir eklentidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir