Site açılma hızı – SEO

SEO da önemli kriterler arasında önemli bir yere sahip olan site açılma hızı yani pagespeed önemli bir faktördür nedenine gelcek olursak google botlar bildiğiniz üzere sitenize (sitenizin değerine göre) aralıklarla ziyarette bulunup gezinirler inceleme ve olan sayfalarda güncelleme işlemi yaparlar ancak site değerinize göre günlük belirli bi süre boyunca sitenizde kalır bu botlar.

Değer = Organik hitiniz, Backlinkleriniz, Page Rank, Alexa ile oranlı diyebiliriz.

Yani site hızınız ne kadar iyi optimize olursa o süre zarfı içerisinde claw işlemini daha fazla sayfa üzerinde yapicak google-bot daha çok gezinicek. Yani google hızlı siteleri seviyor diyebiliriz.

Bugünün için temanızı hafif tutmalı hosting/makina özelliklerinizide yüksek tutmalısınız.

SEO işlemi yaparken iç seo nün %20 si buna bağlı diyebiliriz.

Not: seo iç seo dış seo olarak 2 ye ayrılır birisi siteniz içinde yaptığınız değişiklikler diyeri ise bacılık gibi dış dan yapılan işlemler.

Bu speed testini google a girip “site speed test” olarak araştırınızdaki en üstte olan site yardımı ile yapabilirsiniz. 100 üzerinden size mobilde ve pc de bir puan vericek ve puanı kırma nedenlerini
Fix teknikleriyle birlikte çıktı olarak gostericektir dilemekte adımları uymakta size kalmış ama şunu unutmayın bu speed test servisini bize google veriyor bu demektir ki 100 puan alan bi sitenin iç seo konusunda %20 si şimdiden okeydir. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir