DoFollow nedir ?

Dofollow nedir neye işe yarar makaleye başlamadan önce dofollow un tam 180 derece zıttı olan Nofollow Hakkındaki Bilgi İçin Tıklayınız,

Dofollow linklerde kesinlikle/herzaman

ref="dofollow"

olması gerekmez nedenmi? Çünki nofollow etiketi içermeyen her bağlantı zaten dofollow dur bunun hakkında bir önceki nofollow kullanımı ve önemini anlatırken yazmıştım bir web sitesi sahibi iseniz muhakak o makalemizide okuyunuz.

Şimdi üstüne son kez basarak akılda kalmasını sağlayalım;

<a href="https://layer.web.tr/">obir.ninja</a>
<a rel="dofollow" href="https://layer.web.tr/">obir.ninja</a>

Yukardaki 2 kod arasında hiçbir fark yoktur 2 side sonuç olarak dofollow linklerdir obir.ninja keywordu olarak link verilmiş dofollow linkler.

DoFollow Linkin Yararları,

  • Google backlink olarak algılar
  • Yahoo backlink olarak görür
  • Pr ye etki eder
  • Görünür bir şekilde alındıysa trafik sağlar
  • SEO (Keywordunuzda yükselmenizde) kesin yarar sağlar
  • Google dofollow linki takip eder ve indexler

Dofollow etiketi nelerde kullanılır,

Dofollow kendi websitenizin otoritesini yükseltmek için dış/başka sitelerden backlink/link alırken size faydasını tam anlamda sağlaması için gereklidir nofollow olarakda faydası olur ancak dofollow kadar değil. Tabiki sizin kendi sitenizden dışarı çıkan bağlanlantıları dofollow yapmıcaksınız yoksa belirli bir link alındıktan sonra siteniz spam a düşebilir anlıcağınız sitenizden dışarı verdiğiniz linklere rel=”nofollow” eklemelisiniz. Dofollow u kendi sitenizden çok dış sitelerde arayın 🙂

DoFollow Backlink Nasıl Temin Ederim,

Dofollow olarak yorum izinlerini açık bırakmış veya sitesinden backlink satışı yapan kişilere webmaster forumlarından ulaşıp alışveriş yapabilir yada obir.ninja olarak sizlere bedava dofollow alabilceğiniz siteleri her hafta paylaşmaktayız sitemizi takip ederek bedava bir şekilde dofollow backlink alabilirsiniz.

Not: Bir kelimede yükselmek istiyorsanız ve backlink hizmeti satın aldıysanız backlinkler dofollow olmalıdır.

2 thoughts on “DoFollow nedir ?

  1. Kesinlikle her yerden dofollow alacağım niyetine girmeyin.Otoriter sitelerden hürriyet milliyet gibi sitelerden dofollow almadıktan sonra bir anlamı yok.Çok fazla dofollowunz var demek hile yapıyorsunuz demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir