Google’da yükselme

Bu makalemizde googleyi büküceğiz diyebiliriz Googlede istediğiniz kelimede 1. olmanın asıl gerçek denenmiş methodlarını paylaşıcağım. Piyasadaki’lerin aksine tamamen anlatım yapılcak lafı kısa kesip olaya geçelim;

 1. Sitenize organik hit olması şart (hit alamıyosanız popup satın alın yada yakında sizlere sunucağımız hizmeti satın alınız.)
 2. (site:siteniz.com) olarak googlede aradığınızda olabildiğinizce çok indexsiniz olmalı.
 3. Site içeriğinizde makale yani blog kısmı bulundurun ve özgün içeriklere yer verin. (içerik sayısı adsense onay alıcak şekilde olmalı)
 4. 1. Olmak istediğiniz kelime titlede ilk sırtada olmalı ve sitenizin açıklamasında o keyworda yer verin. (Oluşturmak için: https://seo.obir.ninja/meta-tag-olusturucu.php)
 5. Sitenizin açılış hızı hızlı olmalıdır. (test edin: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/)
 6. Otorite sahibi web sitelerde backlink alın. (DA-PA TEST: https://seo.obir.ninja/da-pa-kontrol.php)
 7. Siteye düzenli içerik girişi yapmalısınız bu düzenize zamanla google alışıcak ve daha hızlı indexleniceksiniz o zamana kadar sitenizi pingleyin (Ping aracı:https://seo.obir.ninja/site-ping.php) yada google webmaster tools yardımı ile indexletin.
 8. Min google üzerinde 300 indexlenmiş sayfanız olmalı.
 9. 4 .Maddede söylediğim gibi sitenizin meta tagları titlesi tamamen yükselmek istediğiniz keyword/kelimeyi odaklamalı.
 10. 6. Maddede dediği backlink aldığınız siteler sağlıklı olmalı spam web sitelerden backlink çıkışı yapamyınız yararı dğeil zararı olur.
 11. Sitenize olası ddos saldırılarından korunmak için firewall kullanmalısınız. (Yakında güzel bi firewall paylaşıcağım)
 12. Spam link kasabilir rakip firmalar size spam kasanları tespit ettiğinizde dava (Sizin ekmek teknenize saldırıyor sonuçta) ediniz tespit edene kadar Google webmaster tools ile disallow list oluşturup zararlı linkleri engelleyiniz. (yakında zararlı linkleri nasıl tespit edebilceğinizi göstericem)
 13. Social/Sosyal Media adreslerinizden link çıkışı yapın bu sizlere organik hit olarak geri dönüş sağlıyacaktır.
 14. Gerçek hitinizi etkilememek (zarar vermemek) için sitenize koyduğunuz reklamları abartmayınız.
 15. Makaleleriniz okunabilir ve seo uyumlu olmalıdır. (seo uyumlu makale: başlığında ve içerisinde bol bol yükselmek istediğini kelimeye yer vermelisiniz.)

Yukarda verdiğimiz 15 maddeye düzenli olarak uyduğunuzda zamanla istediğiniz kelimede ilk sıraya sitenizin yerleştiğini gözlemliceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir