Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları

Ücretsiz olarak web site oluştururken dikkat etmeniz gereken veya hangi kelimeyi hedefliceğinizi seçmenize yardımcı olan tekrar tekrar söylediğim gibi ÜCRETSİZ bu araçları / online siteleri sizlerle sıralayıp paylaşıcağım.

Bunlar ne gibi işimize yarar;

Anahtar kelime domain satın almak isterseniz arama sonuçlarından yola çıkarak bir domain alabilirsiniz SEO konusunda katkı yani + puan olucaktır ancak illa anahtar kelime domain almak gibi bir şart yoktur. sitenizin title ve açıklama kısmına analiz sonuçlarına göre yön verebilir ve en çok aranan kelime nin yanında en çok aranan yan kelimelerdede güzel konumlara gelebilirsiniz.

1. Google Ads Keyword Planner

SEO konusundaki hedefiniz google ise googlenin sizlere sunduğu ücretsiz aracı kullanmak düşer bizlere. tek yapmanız gerekn altta veridğimiz linkten google hesabınızla giriş yapmak istediğiniz keyword/kelimeyi analiz edip google üzerindeki arama sonuçlarını gözden geçirebilirsiniz.

Link: https://ads.google.com/intl/tr_tr/home/tools/keyword-planner/

2. Answer The Public

Google nin servisine yan sanayi diyebilceğimiz bir site olarak answe the public ide kullanabilirsiniz güncell olarak arama motorlarındaki analiz verilerini sizlere bedava olarak sunmaktadır.

Link: https://answerthepublic.com

3. Google Trends

Bu google servisi sayesinde istediğiniz kelimedeki trend yani popüler aramalara ulaşabilir inceleyebilir o kelimeleri hedefleyebilirsiniz ne kadar organik hit o kadar site statüsü 🙂

Link: https://trends.google.com.tr/

4. Ahrefs

Piyasada popüler olarak kullanılan araç/servis lerden biri olan Ahrefs de üye olarak 7 günlük bedava sürümünden faydalanabilirsiniz birçok özelliğinin yanında kelime analizide mevcuttur.

Linkhttps://ahrefs.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir